35. Alpen-Adria Mladinska Šahovska Gala 2024

V času od torka, 22. oktobra, do četrtka, 24. oktobra 2024, bo v Veldenu am Wörthersee potekal 35. mladinski šahovski turnir Alpe-Jadrana. Dogodek bo gostil mladinske šahiste iz dveh starostnih skupin: U20 (rojeni 2004 in mlajši) ter U14 (rojeni 2010 in mlajši). Ekipe bodo sestavljene iz štirih igralcev in enega rezervnega igralca.

Turnir bo potekal po švicarskem sistemu v devetih krogih, igralni čas pa bo 20 minut z dodatkom 10 sekund na potezo. Tekmovanje bo tudi prijavljeno za FIDE hitropotezno rating listo. Organizator dogodka je Koroška šahovska zveza, v sodelovanju z delovno skupino za mladino Alpe-Jadran.

Več informacij lahko najdete v RAZPISU