Poslovil se je Marjan Drobne

V sredo, 17. julija 2024 nas je v 63. letu starosti zapustil Marjan Drobne, šahist, mednarodni šahovski sodnik, organizator in pedagog. Marjan je organiziral številna državna prvenstva in odprte mednarodne turnirje v Sloveniji, v zadnjih letih najbolj znan Open Portorož in NATO prvenstvo v šahu. Dolga leta je kot predsednik vodil Društvo šahovskih mentorjev Celje. Bil je eden najbolj aktivnih slovenskih šahovskih sodnikov in organizatorjev. Vrsto let je sodeloval v Odboru sodnikov. Šahovska zveza Slovenije mu je na Občnem zboru leta 2022 podelila pisno priznanje za prispevek na področju šahovskega sojenja in organizacije vrste mednarodnih in domačih tekmovanj.

Marjan Drobne je s svojim entuziazmom in angažiranostjo pustil pomemben pečat v slovenskem šahu. Spominjali se ga bomo kot predanega šahovskega delavca, ki je svoje življenje posvetil šahu.

Iskreno sožalje vsem svojcem in prijateljem.

Pogreb bo v torek, 23. julija ob 16.00 na pokopališču na Prevorju.