Soglasje k uporabi piškotkov.
Razumem Portal Šahovske zveze Slovenije za svoje delovanje uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo spletišča se strinjate z njihovo uporabo.

Sloveniji bron na Evropskem ekipnem prvenstvu veteranov

S podelitvijo nagrad in priznanj najuspešnejšim ekipam in posameznikom se je zaključilo evropsko ekipno prvenstvo za veterane, ki je potekalo med 6. in 16. majem v Termah Čatež. V kategoriji nad 65 let je slavila Anglija 1 pred Slovaško in Slovenijo, ki je nastopila sestavi Aleksander Beljavski, Adrian Mihalčišin, Vojko Mencinger in Leon Mazi. Naši so dosegli tudi 3 posamična odličja. Zlati medalji sta osvojila Beljavski na prvi in Mencinger na tretji šahovnici, Mazi pa je bil bronast na četrti šahovnici. Tudi v kategoriji nad 50 let je prvo mesto pripadlo Angležem. Na najvišjih mestih sta še Madžarska in Italija. S sedmim mestom se je izkazala ekipa Slovenija Kralj, v kateri je Marko Sajovic dobil bronasto odličje na peti šahovnici.