Soglasje k uporabi piškotkov.
Soglašam Portal Šahovske zveze Slovenije za svoje delovanje uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo spletišča se strinjate z njihovo uporabo.

Slovenski zaporniki med najboljših 8 na SP

V okviru pobude "Chess for Freedom", ki jo organizira FIDE in je namenjena promociji šaha v zaporih po vsem svetu, so slovenski zaporniki dosegli izjemen uspeh. Cilj projekta je spodbujanje rehabilitacije zapornikov prek šaha, ki krepi kognitivne sposobnosti, izboljšuje koncentracijo in spodbuja pozitivne socialne veščine.

Naši zaporniki so v kvalifikacijskem delu tekmovanja v svoji skupini pometli s konkurenco in se uvrstili na 1. mesto. Oddali so le dva remija in s prepričljivo predstavo osvojili 15 meč točk. S tem so si zagotovili zasluženo mesto v polfinalu, kjer so v eni izmed dveh polfinalnih skupin zasedli 4. mesto in se uvrstili med najboljših 8 ekip od skupno 79 nastopajočih.