Dušan Mes novi predsednik ŠZS

Danes je zasedal 48. občni zbor Šahovske zveze Slovenije, kjer je članstvo soglasno izvolilo novega predsednika mag. Dušana Mesa, generalnega direktorja Slovenskih železnic, dosedanjega podpredsednika Upravnega odbora ŠZS. Dušan Mes je v svoji bogati predstavitvi izpostavil dodatno podporo popularizaciji šaha, zagotovitev štipendij za perspektivne šahiste in šahistke ter okrepitvi vrhunskemu šahu.

42 prisotnih članov je složno potrdilo tudi predlagane člane Upravnega odbora, Nadzornega odbora in Disciplinske komisije. Pred tem so enotno sprejeli finančno poročilo za preteklo leto, poročilo Nadzornega odbora in začrtali cilje za prihodnje leto.

Podeljena so bila priznanja za dosežene FIDE naslove, naslove dopisnim šahistom, pisne pohvale in plakete zaslužnim šahovskim delavcem in klubom.

Foto utrinki