Utrinek iz novinarske konference

V četrtek, 16. marca, je na ŠZS potekala novinarska konferenca ob osvojitvi dosežkov za naziv velemojstra, kar je uspelo osemnajstletnemu Janu Šublju. Slednji je spregovoril o zadovoljstvu ob izrednem dosežku ni pa skrival ambicioznih šahovskih ciljev, ki si jih je zadal za prihodnost.

Laura Unuk, Zala Urh in Monika Rozman so spregovorile o svojih pripravah in željah v zvezi z nastopom na Evropskem prvenstvu članic, ki se ga bo udeležilo kar 7 Slovenk. Prvenstvo se prične v soboto, 18. marca v Črni gori.

Govora je bilo tudi o dosežkih Šahovske zveze Slovenije v preteklem mandatu in ambicioznih ciljih naslednjega. ŠZS je v predvolilnem obdobju, edini kandidat za predsednika pa je generalni direktor Slovenskih železnic Dušan Mes.

Prispevek 24ur.com