Milan Brglez odstopil z mesta predsednika ŠZS

Na seji Upravnega odbora, ki je bila v četrtek, 22. septembra, je dr. Milan Brglez odstopil z mesta predsednika Šahovske zveze Slovenije, saj se je podal v kandidaturo za predsednika Republike Slovenije.

Kot veleva Statut ŠZS, bo do konca mandata, ki se izteče marca 2023, njegove naloge prevzela podpredsednica Darja Kapš.

Dr. Milanu Brglezu se zahvaljujemo za odlično in stabilno vodenje skozi nemirne in vse prej kot prijazne čase, za podporo, vložen trud, energijo in čas. Pod njegovim vodstvom so se kljub nehvaležnim pogojem izvedli veliki projekti, med njimi tudi dve Evropski šahovski članski prvenstvi.