Državna liga 2022

V Radencih se je pričela državna članska liga. Nastopa 10 ekip, ki se bodo pomerile v treh vikendih med 2. septembrom in 30. oktobrom. Na letošnji listi se pojavlja kar 27 igralcev z naslovom GM, med njimi tudi nekdanja evropska prvaka Ivan Šarič, ki nastopa za najvišje rangirano moštvo TAJFUN - ŠK Ljubljana in Zdenko Kožul, prva šahovnica ŽŠK Maribor Poligram. Za ŠD Ptuj nastopa trikratni olimpijski prvak (s Sovjetsko zvezo) in dolgoletni slovenski reprezentant Aleksander Beljavski, za ŠD Pomgrad iz Murske Sobote pa Zoltán Ribli, član zmagovite olimpijske zasedbe Madžarske iz leta ´78.

Chess-Results