Soglasje k uporabi piškotkov.
Razumem Portal Šahovske zveze Slovenije za svoje delovanje uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo spletišča se strinjate z njihovo uporabo.

Sloveniji 3 medalje

Naša dekleta so ponovno posegla po vrhu evropskega šaha in izborila zlato in dve srebrni medalji na Evropskem mladinskem prvenstvu v pospešenem šahu.

Anja Beber (ŠK Postojna) je postala evropska prvakinja v kategoriji deklet do 12 let, naslov podprvakinj sta osvojili Taja Guid (ŠK Triglav Krško) med dekleti do 14 let in Vesna Mihelič (ŠD Mengeš-Trzin) v kategoriji punc do 16 let.

Jernej Kozlovič (ŠK Val-Koper) je dosegel visoko 5. mesto, po tem ko je bil vse do zadnjega kroga v boju za medaljo med fanti do 14 let, odlično 6. mesto je osvojila Pia Marie Ružič (ŠK Triglav Krško) v kategoriji deklet do 18 let, izvrsten 6. je bil tudi Jan Marn (ŽŠK Maribor Poligram) v kategoriji fantov do 18 let, Pia Rožmanec (Celjski ŠK) je bila 7. med dekleti do 16 let, najvišje uvrščen med našimi fanti do 16 let je bil 7. Nejc Herega (ŠK Nova Gorica).