Soglasje k uporabi piškotkov.
Razumem Portal Šahovske zveze Slovenije za svoje delovanje uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo spletišča se strinjate z njihovo uporabo.

Svetovno prvenstvo za mlade v pospešenem in hitropoteznem šahu - našim 3 medalje

Rezultati, 3. 5. 2022
Anja Beber in Jan Šubelj bronasta

Za nami je hitropotezno SP za mlade, ki je prineslo Sloveniji dve novi medalji. Osvojila sta ju Anja Beber pri dekletih do 12 let in Jan Šubelj v kategoriji do 18 let s 6 točkami iz 9 partij. V boju za stopničke je bil tudi Matic Nareks (u16), ki je na koncu zasedel 5. mesto. Sedmo mesto sta osvojila Vesna Mihelič (dekleta u16) in Rudi Olenik Čampa (u16). V prvo tretjino so se uvrstili še 11. Andraž Gregorič (u16), 12. Leon Škrbec (u16), 12. Matic Lavrenčič (u14) in 13. Jernej Kozlovič (u14).

Chess results hitropotezno
Chess results hitropotezno - SLO
Chess24 hitropotezno

Čestitke!

Rezultati, 2. 5. 2022
Taja Guid bronasta

Končano je SP v pospešenem šahu, kjer je s 3. mestom pri dekletih do 14 let zablestela Taja Guid, ki je v 7 krogih zbrala 4,5 točke. Tik za stopničkami je s 6 točkami iz 9 partij na 4. mestu končal Jan Šubelj do 18 let. Izvrstno 5. mesto sta zasedla Rudi Olenik Čampa (u16) in Matic Lavrenčič (u14). Izkazal se je tudi Matic Nareks (u16), ki je bil šesti. Na 7. mesto sta se uvrstili Pia Marie Ružič (dekleta u18) in Vesna Mihelič (dekleta u16). V prvi deseterici sta še 9. Inti Maček in 10. Anja Beber pri dekletih do 12 let. Zelo dober dosežek v prvo tretjino je z 11. mestom uspel Jerneju Kozloviču (u14).

Čestitke vsem našim udeležencem!

Chess results pospešeno
Chess results pospešeno - SLO
Chess24 pospešeno

Najava, 30. 4. 2022
Na grškem otoku Rodos poteka med 30. aprilom in 4. majem SP v hitrih disciplinah za posamezne kategorije od 8 do 18 let. Prijavljeno je 326 udeležencev iz 40 držav, med njimi tudi 16 slovenskih predstavnikov. Prvenstvo se prične 1. maja ob 14.00 s tekmovanjem v pospešenem tempu. Pričetek hitropoteznega tekmovanja je 3. maja ob 9.00.