Soglasje k uporabi piškotkov.
Razumem Portal Šahovske zveze Slovenije za svoje delovanje uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo spletišča se strinjate z njihovo uporabo.

Poslovil se je Aleš Malnar

Po težki bolezni je umrl mednarodni mojster dopisnega šaha Aleš Malnar. Star je bil 56 let. Za slovenski dopisni šah je to velikanska izguba, saj je bil Aleš v zadnjih letih stalni član najboljših slovenskih reprezentanc. Odlikoval se je po svoji borbenosti in zanesljivosti. Na pred kratkim končanem tekmovanju Slav Cup VI je igral na drugi deski in skupaj z ekipo Slovenije osvojil prvo mesto. V predtekmovanju 22. dopisne olimpijade je na 6. deski izdatno pripomogel k uvrstitvi Slovenije v finale. Lansko leto je zmagal na nemškem mednarodnem turnirju in osvojil svojo prvo normo za naslov višjega mednarodnega mojstra. V svoji bogati 17-letni karieri je med drugim leta 2008 osvojil naslov državnega prvaka Slovenije. Dopisni šah je velikim veseljem, predanostjo in odgovornostjo igral do zadnjih trenutkov, tudi ko je že vedel, da se mu življenje izteka.

V standardnem šahu je bil član ŠD Kočevje. Za svoje društvo je občasno nastopal v I. slovenski ligi - zahod.

Aleš, pogrešali te bomo. Počivaj v miru.