Soglasje k uporabi piškotkov.
Razumem Portal Šahovske zveze Slovenije za svoje delovanje uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo spletišča se strinjate z njihovo uporabo.

Zmaga Carlsenu

Na turnirju New in Chess Classic smo lahko spremljali sanjski finale Carlsen - Nakamura, ki ga je dobil svetovni prvak in s tem prevzel vodstvo v skupni razvrstitvi turneje Champions Chess Tour. Prvi mini dvoboj se je končal s 3:1 za Carlsena. V drugem dvoboju je Nakamura povedel z 1:0 in imel pobudo tudi v naslednji partiji, a se je prehitro zadovoljil z delitvijo točke. Nato se je tehtnica prevesila na stran Norvežana, ki je najprej izenačil izid in ob remiju v zadnji partiji osvojil lovoriko. Pričakovan neizprosen boj je bil tudi za 3. mesto, v katerem je Mamedyarov ugnal Aroniana.