Novinarska konferenca pred Evropskim prvenstvom

Na Šahovski zvezi Slovenije je 5. 11. 2021 potekala novinarska konferenca pred začetkom evropskega ekipnega prvenstva za člane in članice v šahu (11. do 22. november 2021, Terme Čatež). Podpredsednica ŠZS in organizacijskega odbora EP 2021 Darja Kapš, je uvodoma predstavila tekmovanje. Na njem bo sodelovalo 39 ekip v odprti članski konkurenci in 31 v ženski konkurenci. Skupaj bo 346 tekmovalcev in tekmovalk, od tega 136 velemojstrov in 23 ženskih velemojstric. Direktorica Evropskega prvenstva in generalna sekretarka ŠZS Nina Rob je predstavila organizacijski vidik prvenstva in spremljajoče prireditve, kamor sodijo tudi generalna skupščina ECU, FIDE sodniški seminar in Fotografski natečaj. Slovenski člani bodo nastopali z dvema ekipama, v prvi bodo Luka Lenič, Jure Borišek, Jure Škoberne, Matej Šebenik in Tim Janželj, prav tako tudi članice, v prvi zasedbi bodo Laura Unuk, Zala Urh, Lara Janželj, Teja Vidic in Monika Rozman. Tako selektorja obeh zasedb, Matjaž Mikac in Aljoša Grosar ter prvi deski moške in ženske ekipe, Luka Lenič in Laura Unuk, so spregovorili o svojih ciljih, ki so uvrstitev med 15 najboljših, če bo le mogoče, pa tudi med najboljših 10.