Soglasje k uporabi piškotkov.
Razumem Portal Šahovske zveze Slovenije za svoje delovanje uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo spletišča se strinjate z njihovo uporabo.

Državno prvenstvo v hitrih disciplinah za kategorije U16 in U20.

Na Otočcu je med 8. in 10. oktobrom potekalo pospešeno in hitropotezno DP za fante in dekleta v kadetski in mladinski konkurenci. Prvi dan so bili podeljeni ekipni naslovi v pospešenem šahu. V kategoriji do 16 let so bili najboljši šahisti ŠK Nova Gorica, do 20 let pa ŠK Žalec. Dekleta so se pomerila na enem turnirju. Zmagala je ekipa ŠK Triglav Krško, najvišjo uvrstitev do 16 let je dosegla ekipa ŠD Krka Novo mesto. Drugi dan je bilo vrsti posamično prvenstvo v pospešenem tempu do 20 let. Prvo mesto sta osvojila Nejc Herega (ŠK Nova Gorica) v absolutni konkurenci in Pia Marie Ružič (ŠK Triglav Krško) pri dekletih. Zadnji dan tekmovanja so se mladi pomerili še v hitropoteznem tempu. Najprej je bil na sporedu ekipni del. V kategoriji do 16 let je bil najuspešnejši ŠK Nova Gorica, do 20 let je naslov osvojil Celjski ŠK. Zmago pri dekletih je dosegla ekipa ŠK Triglav Krško. Državni prvak do 16 let je postal Matic Lavrenčič (ŽŠK Maribor Poligram), do 20 let je bil najboljši David Stevanič (ŠD Kočevje). Posamični naslov pri dekletih do 16 let si je priborila Vesna Mihelič (ŠD Mengeš-Trzin), v kategoriji do 20 let je bila še enkrat najuspešnejša Pia Marie Ružič (ŠK Triglav Krško).