Soglasje k uporabi piškotkov.
Razumem Portal Šahovske zveze Slovenije za svoje delovanje uporablja piškotke. Z nadaljno uporabo spletišča se strinjate z njihovo uporabo.

Pospešeno in hitropotezno ekipno ter posamično državno prvenstvo članov in članic za leto 2020

V Murski Soboti so se od 7. do 9. februarja člani in članice pomerili v hitrih disciplinah. Domača ekipa članov (ŠD Pomgrad 1) je praznovala zmago v pospešenem tempu, sledili sta ji ŠD Posočje in ŽŠK Maribor. Tudi pri dekletih je zlato pripadlo ekipi ŠD Pomgrad, srebrne so bile Celjanke, tretje mesto pa so osvojila dekleta iz ŠD Domžale Tajfun. Na posamičnem prvenstvu v pospešeni disciplini med člani je na najvišjo stopničko stopil edini velemojster na tekmovanju Jure Škoberne (ŠD Posočje), sledil je domačin Matej Titan (ŠD Pomgrad), tretji je bil Marko Srebrnič (ŠD Posočje). Pri članicah je prvo mesto osvojila Lara Janželj (ŠK Ig), sledila ji je Ivana Hreščak (ŠK Postojna), tretja je bila Špela Kolarič iz ŠD Kočevje. V nedeljo so sledila še tekmovanja v hitropoteznem tempu. V članski konkurenci ekipnega tekmovanja je prvo mesto je zasedel ŽŠK Maribor, pred ŠD Posočje in ŠD Pomgrad 1, v ženski konkurenci so prvo mesto zasedle domačinke (ŠD Pomgrad), druge so bile igralke iz ŠD Kočevje, bron so osvojile pripadnice ŠK Triglav Krško. V posamični konkurenci so bili najboljši Jernej Špalir, Jure Škoberne in Marko Srebrnič, pri članicah pa Špela Kolarič, Barbara Skuhala in Lara Janželj.