11. redna seja Upravnega odbora

V petek, 18. 12. 2020, je preko videokonferenčne platforme Zoom potekala 11. redna seja Upravnega odbora ŠZS.

Izpostavljamo:

Tekmovalni koledar in program 2021

Zaradi aktualnega stanja v zvezi s covid-19 ne bo možno izvesti tekmovanj, ki so predvidena za januar in februar 2021, zato je nekatera prvenstva potrebno prestaviti. Mladinsko DP se iz zimskih počitnic prestavi na prvomajske počitnice, Člansko DP se pa iz prvomajskega termina prestavi na mesec julij. Tekmovalna komisija predlaga Upravnemu odboru, da za leto 2021 potrdi rezervne termine (B) za izvedbo naslednjih tekmovanj:
11R.4.1. sklep: UO je potrdil nove termine v tekmovalnem letu 2021 za izvedbo naslednjih prvenstev: Člansko DP, DP članic, Absolutno mladinsko DP, Mladinsko DP, Pospešeno mladinsko DP, Veteransko DP, Pospešeno in hitropotezno prvenstvo za člane in članice, Posamično DP OŠ in SŠ.

Tekmovalna komisija je predlagala UO potrditev izvajalcev in lokacij državnih prvenstev za leto 2021 kot je navedeno v razpredelnici: Dopolnjen tekmovalni koledar ŠZS 2021
11R.4.2. sklep: UO sprejme predlagan Tekmovalni koledar za leto 2021 z lokacijami in izvajalci državnih prvenstev.

Nekateri klubi so v letošnjem letu zakupili ekipne tekmovalne licence, a jih zaradi odpovedanih ligaških tekmovanj (1., 2. in 3. lige) niso uporabili.
11R.4.4. sklep: Ekipne tekmovalne licence, ki so bile obračunane v letu 2020, se podaljšajo v leto 2021.

Zapisnik 4. redne seje Tekmovalne komisije z dne 16. 12. 2020

Cenik 2021

Predlog Cenika ŠZS 2021 - označenimi spremembami

Spremembe v ceniku v primerjavi z letom 2020: Pristojbina za obnovitev licence za strokovne delavce v šahu - Skladno s posodobljenim pravilnikom o licenciranju strokovnih delavcev v šahu se v ceniku navede sprememba, kjer se pristojbina za obnovitev licence strokovnih delavcev v višini 30 EUR plača 1 x na 2 leti in ne več vsako leto. Pristojbina mora biti poravnana ob prijavi na licenčni seminar, ki ga je za podaljšanje licence potrebno opraviti na 2 leti.

Organizacija tekmovanj - V kolikor klub prevzame organizacijo prvenstva, mora prevzeti tudi obvezo izdajanja računov prijavljenim, zato se iz cenika umakne postavka o obračunavanju 20% vrednosti izdanih računov prijavljenim igralcev, ki bi jih izdajala ŠZS namesto kluba, ki je prevzel organizacijo prvenstva.

11R.5.1. sklep: UO je sprejel posodobljen cenik ŠZS, ki velja od 1.1.2021.

Ostalo si lahko ogledate v zapisniku 11. redne seje UO na naslednji povezavi: Zapisnik 11. redne seje UO z dne 18. 12. 2020