Mednarodni dan šaha - 20. julij

Šahovska zveza Slovenija poziva vse slovenske šahovske klube, ljubitelje šaha in organizatorje k izvedbi šahovskih dejavnosti ob mednarodnem dnevu šaha, ki ga obeležujemo 20. julija.

Osnovni namen dogodka je množično promovirati kraljevsko igro, navduševati nad igro vse generacije (še posebej najmlajše) in osveščati javnost o prednostih igranja šaha.

Želimo si, da bi celotna Slovenija med 19. in 21. julijem 2019 skozi cel dan šahirala v šahovskih klubih, domovih, parkih, knjižnicah ali drugih javnih mestih. Šahovska zveza Slovenije se bo v projekt aktivno vključila in k sodelovanju pozvala vse slovenske občine z željo, da projekt podprejo. Šahovska zveza Slovenije bo najbolj izvirni šahovski dogodek, izveden med 19. in 21. julijem 2019, nagradila s 40-imi šahovskimi učbeniki: Šahovska začetnica. Vsi sodelujoči klubi pa prejmejo po 10 kosov učbenikov.

Vse organizatorje naprošamo, da na info@sah-zveza.si pošljete fotografije izvedenega dogodka.