Okrogla miza "Skozi šah in nazaj"

V četrtek, 20. junija 2019 ob 18. uri, lepo vabljeni na tematski šahovski večer z naslovom "Skozi šah in nazaj" v prostore Šahovske zveze Slovenije na Bravničarjevi 13.

Dr. Milan Brglez, predsednik Šahovske zveze Slovenije, Darja Kapš, podpredsednica Šahovske zveze Slovenije, Michele Leonardi, izvršni direktor IBM-a Slovenija, Matej Šebenik, velemojster in doc. dr. Matej Guid, raziskovalec v Laboratoriju za algoritmiko Fakultete za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani bodo komentirali prelomni dogodek za zgodovino človeštva, ko je računalniški um prvič javno premagal človeka, podajali odgovore na vprašanje o pomenu šaha kot univerzalni strateško miselni igri in vlogi umetne inteligence v vsakdanjem življenju.

Okroglo mizo bo vodila in povezovala Barbara Jakše.

Vabljeni!